VLORA- Policia Kufitare e Vlorës ka nisur monitorimin e vijës bregdetare edhe me jet ski. Bëhet me dije se 18 jet ski (motorë uji) janë në patrullim në vijën bregdetare nga Vlora në Sarandë si dhe 6 mjete lundruese.

Njëkohësisht, janë krijuar korridore të veçanta për hyrjen dhe daljen e mjeteve lundruese.

Burimi: Faxweb