Gjithcka Ju Nevojitet rreth tregut të siguracioneve

www.targaime.com

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës.

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës.

Punimet që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës  kanë krijuar menjëherë probleme në qarkullim.  Gazetari i “BalkanWeb”, Erjon Skendaj  raporton  se është krijuar një autokolonë e madhe mjetesh, të cilat shkojnë afërsisht në 5 kilometra. Pamjet e mëposhtme tregojë qartë vështirësitë në qarkullim dhe radhe a gjatë e mjeteve, që nga...

Së shpejti Gjobat do të vijnë me foto në shtëpi !

Së shpejti Gjobat do të vijnë me foto në shtëpi !

Erjon Ahmeti, Shef i Komisariatit te Policise Rrugore Tiranë i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka zbuluar risinë më të re për gjobat ndaj drejtuesve të automjeteve që kapen me shkelje. Ahmeti u shpreh se gjoba së shpejti do të bashkëshoqërohet me foto dhe e argumentuar. “Bashkëlidhur me...

Ulje temperaturash, ARRSH apel shoferëve: Përdorni goma dimërore!

Ulje temperaturash, ARRSH apel shoferëve: Përdorni goma dimërore!

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat iu bën apel drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore. Mes tjerash, në porosinë  drejtuar shoferëve, ARRSH-ja thekson se në disa zona të vendit priten reshje dëbore dhe temperaturat do të jenë shumë të ulëta. Për...

Çfarë do të ndodhë me makinat me xhama të zinj !

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se duke nisur nga nesër nuk do kryejë asnjë shërbim për mjetet që kanë errësuar xhamin e përparmë dhe xhamat e parë anësorë. “Nga 7.01.2019 i ndalojmë çdo shërbim automjeteve që kanë errësuar xhamin e përparmë dhe xhamat e...

Mbyllet autostrada Tiranë-Durrës më 4 Janar, ku devijon trafiku

Autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet në datën 4 janar, me ARRSH që sqaron se “paralizimi” i lëvizjes së automjeteve në këtë aks do të bëhet për shkak se do të nisin punimet për përmirësimin e situatës së përmbytjeve me ndërtimin e dy tombinove në segmentin Tiranë–Qafë Kashar, në kilometrin 6+600...

INSTAT: Ulet numri i aksidenteve, rënie me 26.6% gjatë nëntorit.

Treguesit e aksidenteve rrugore janë përmirësuar ndjeshëm gjatë muajit nëntor të këtij vitit. Nga të dhënat e publikuara nga Instituti i Statistikave, aksidentet kanë regjistruar një rënie me 26.6% krahasuar me po të njëjtën periudhe të një viti më parë, çka nënkupton edhe një përmirësim të kushteve të sigurisë. Statistikat...

Hiqen postoblloqet policore, vijnë dronet dhe sensoret.

“Duke e konsideruar qarkullimin rrugor si një ndër sfidat e rëndësishme të punës së Policisë, përmes shkresës, evidentohen probleme që lidhen me gjendjen e rrugëve, me kulturën e përgjithshme të përdoruesve të saj, me kualifikimin dhe pajisjen e punonjësve të Policisë. Ministri kërkon ndërhyrje për ndryshimin e menjëhershëm të situatës,...